Sıfır Atık Yönetimi Sistemi Anahtar Teslim Kurulumu

“Sıfır Atık Yönetmeliği” gereğince yönetmeliğe tabii olan işletmelerin, Sıfır Atık ve Atık Yönetimini sağlaması gerekmektedir.

MARE ÇEVRE olarak, işletmelere uygun biçimde çevre ve atık yönetim hizmetlerini vererek, işletmelerin sürdürülebilir sıfır atık felsefesini benimsemesini sağlıyoruz.

İşletmelere sıfır atık yönetmeliği kapsamında, sıfır atık belgesinin alınması için gerekli izinleri alıyoruz. İşletmelerin talebine göre alınması gereken kumbara teminini sağlıyoruz. Sıfır atık belgesi alındıktan sonra işletmenin danışmanlık hizmetleri sürdürüyoruz.

SIFIR ATIK YÖNETMELİĞİ’nce Sıfır atık belgesi, temel, gümüş, altın ve platin olmak üzere dört seviyede düzenlenir.

Şirketimiz, işletmeler için sıfır atık sürecini anahtar teslim hizmeti olarak sunuyoruz. Sıfır atık yönetimi, Bir çok işletme tarafına, çevre, şehircilik ve iklim değişikliği bakanlığınca zorunluluk haline getirilmiş ve işletmeler için son derece önemli olup çevresel sürdürülebilirlik açısından büyük katkı sağlamaktadır.

  1. Yerinde Tespit: MARE ÇEVRE, işletmeniz için mevcut atık yönetimi süreçlerini analiz eder ve sıfır atık hedeflerine ulaşmaktırmak amacıyla öneriler sunar.
  2. Eğitim: Çalışanlara ve yöneticilere sıfır atık hedefleri ve uygulamaları hakkında detaylı eğitim verilir.
  3. Atık Değerlendirmesi: Atık üretimini ve bileşimini analiz eder ve hangi atıkların geri dönüştürülebileceğini belirler.
  4. Geri Dönüşüm Programları: Geri dönüşüm programlarını başlatır. Bu, sıfır atık kumbaralarının yerleştirilmesi, toplama süreçlerinin düzenlenmesi ve lisanslı geri dönüşüm tesisleri ile işbirliği yapılmasını içerir.
  5. Atık Azaltma Stratejileri: Atık üretimini azaltmak için stratejiler geliştirir. Bu, daha az ambalaj kullanımı, tek kullanımlık ürünlerin azaltılması gibi önlemleri içerir.
  6. Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi Raporlaması: Atık azaltma ve geri dönüşüm ilerlemesi raporlanır.
  7. Sertifikasyon: Sıfır atık belgenizin bir an önce sisteme düşmesi açısından yapılması gereken bütün süreçler ve raporlamalar MARE ÇEVRE tarafından yapılmaktadır.
  8. Çevre Danışmanlık: Sıfır atık belgesi alındıktan sonra MARE ÇEVRE tarafından, işletmenin çevre mevzuatındaki kapsamınına göre çevre danışmanlık hizmetleri ve atık bertaraf süreçlerinin kontrolleri devam ettirilir.