Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED/EK-1) Belgesini nasıl alabilirim?

Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) sürecinde, Şirketimiz projeye özel şekilde ilerleyen, yönetmelik gerekliliklerine uygun bir başvuru yapabilir ve sonuç olarak gereken ÇED görüşü alınmaktadır.

Hangi tesisler için Proje Tanıtım Dosyası (PTD/EK-2) hazırlanmaktadır?

Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği‘nin Ek-2 listesi  ve Kapsam dışı değerlendirilen projelere ilişkin kapasite artırımı ve/veya genişletilmesinin planlanması halinde, mevcut proje kapasitesi ve kapasite artışları toplamı ile birlikte projenin yeni kapasitesi Ek-2 listesinde belirtilen tüm projeler için Proje Tanıtım Dosyası hazırlanır.

ÇED yönetmeliğinde hangi kapsama giriyorum?

Bu hususta MARE ÇEVRE olarak sizlere doğru bilgileri aktararak kapsamınızı belirliyoruz. Şirketimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

ÇED görüşüm mevcut ancak Çevre İzin ve Lisans belgesine sahip bir işletme değilim, bu belgeyi nasıl alabilirim?

İşletmenizin içeriğine göre Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında olduğunuz maddeye göre gerekli Çevre İzin ve Lisans belgesini almak zorundasınız. Eğer kapsam dışında durumunda iseniz, şirketimiz sizlere gerekli bilgilendirmeyi yapacak ve bu minvalde ilerlenecektir. Konusunda Uzman Personelimiz sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Çevre Danışmanlık Hizmeti (Çevre Yönetimi Hizmeti) almak zorunda mıyım?

İşletmeniz Çevre İzin ve Lisans kapsamındaysa veya Çevre Mevzuatı gereği Çevre yönetimi hizmeti alması gereken tesisler arasındaysa mutlaka Çevre Danışmanlığı Hizmeti almak zorundasınız.

Yeni bir işletme kuracağım, Çevre Mevzuatları kapsamında almam gerekenler nelerdir?

Yeni kurulacak olan tesisler Proje aşamasında ÇED, işletme aşamasında Çevre izin ve Lisans belgesi almak mecburiyetindedir. Şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]